Ostatní

Peking Čína - Perly, nákupy, Lama serie, Konfucius.

V pátek se počasí začalo trošlu lepšit, ale pořád bylo dost parno. Začali jsme obchodem s perlami. Ukázali nám sladkovodní škebli a v ní perličky. Bylo jich skoro 30. Další šperky jako obvykle pro turisty předražené. Koupil sem Espovy balíček malých perliček, ze kterýc he se vybrat na naušničky, nebo prstýnek.

Pak jsme jeli na silk market. Což je óóóbr obchoďák. Plnej fejků světových značek. Smlouval isme jako divý. Něco málo máme, já par triček, Dája čínské šatičky. Dával jsem prodavačům tak zabrat, že už se mnou nikdo nechtěl chodit. :o)

Pak jsme jeli do funkční Lamaserie, což je proste lamaistickej klášter. Číňani tam chodí pro odpuštění hříchů. Za každý prý 3 vonné tyčinky. Někteří jich musí mít tunu, protože zapalují stovky tyčinek. Docela to tam vonělo. :o) Následoval Konfuciův chrám. To je ta socha děduly. :o) Tam se také někdy dělali zkoušky na mandarýny (úředníky).

Pak jsme se šli podívat na stánkový prodej havěti. Šváby, štíři ( co se ještě hýbají), tarantule, hadi, sepie, mnohonožky, varlata, žraloci a další dobroty. brrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Dája si dala hada. Byl tuhej a smrděl rybinou. No nic moc. Já si dal radši ovoce v cukru. :o)