Ostatní

Peking Čína - Přílet, první den a odlet.

První fotogalerie cesty do Pekingu. Odlet z Prahy malým vrtulovým DASHem do Vídně (cca 40 minut). Tam 5 hodin čekat na Boeing 767 do Pekingu. Cesta 9 hodin. Naštěstí bylo docela dobré jídlo a filmy, tak se to dalo přežít. Spát se moc nedalo. Přílet zajímavej. Těsně před dosednutím musel pilot prudce přidat a opět vzlétnout. Druhý pokus už byl ok. Pak jsme se dozvěděli, že do nějakého pracovníka na ploše uhodil blesk. Počasí bylo na prd. Mlha a viditelnost nic moc.

Hotel docela pohoda. 5 Čínských hvězd, na naše tak 3,5. Po ubytování první čínský oběd. Docela zajímavé, ale dobré. Pak jsme se hned jeli podívat na Hutongy, což jsou původní čtvrtě baráčků, které teď ustupují nové výstavbě. Jeli jsme na rikšách k bubnové věži, která služila k určovaní času. Každé 2 hodiny se bubnovalo. Teď tam pro turisty mají přdstavení každých 30 minut. VIDEO ZDE. To už se začali čerti ženit. Rikši nás dovezli zpět, když začalo pršet. Takový déšť sem ještě nezažil. Z nebe prostě padala horká voda. Než jsme došli k autobusu, nebyla na nás nit suchá.

Dál jsme jeli do čajovny na ukázku. Bylo to zajímavé ochutnali jsme asi 6 různých čajů, "údajně" nejleší kvality. Mnoo nic moc a vše předražený. Stejný čaj se dal na ulici koupit za polovic. :o) To bylo ten den vše. Následují fotky večeře v restaturaci před hotelem.

Poslední jsou fotky odjezdu do ČR po týdnu. To už bylo krásně. Vidět je poušť Gobi.