Ostatní

Peking Čína - Panda, letní palác, olympijský park.

Ve čtvrtek jsme se jeli podívat na symbol číny Pandy. Jejich pavilon je v ZOO. Celkově je ZOO zanedbaná a pro zvířata asi nic moc. Pandy jsou mnoo hezké, ale prostě takový špinavý zažloutlý medvědi. :o) Legrační jsou červené pandy, které leží na větvích. :o)

Dál se jelo do letního sídla císařů, které je vybudované na severu Pekingu. Jezero velké asi jako Mácháč, které dělníci vykopali ručně a z hlíny navršili kopec, kde je palác. Letní sídlo využívala hlavně císařovna Cch'-si. To byla super mrcha. Otrávila každého, kdo jí vadil. Dosadila na trůn svého syna a pak synovce, ale vládla za ně. Otrávila je pak oba. Právě v letním sídle synovci uložila domácí vězení. Z rozmaru si nechala stavět paláce, zahrady atd. atd. Třeba i mramorovou loď, která samozřejmě nikdy neplula.

Na oběd jsme jeli do supermrakodrapu ocelářské společnosti. Pak na skok do olympijského areálu. Ptačí hnízdo, vodní kostka a další. Je to úžasný, ale od olympiády už takové omšelé, olezlé, rezavé, staré. :o( Mají tam stan s dobrotama :o), samohybné sběrače odpadků a nakonec sme nakupovali v marketu. :o)