Ostatní

Motokros Benátky nad Jizerou 4.10.2009

Podmračená neděle a závody v motokrosu Benátky nad Jizerou (VIDEO). V rámci seriálu závodů severo-středo-západo čech se v kategorii veteránů účastnil sqelý jezdec stáje FVTM Jaroslav Zukerstein na stroji Honda 450CCM se startovním číslem 25. Krom něj také jeho bratr Miroslav st. č.50.  Oba se s tratí prali neobyčejně statečně. Míra bohužel v první jizdě upadl a i přez bolesti dojel na krásném 25. místě. ( 26 byl jezdec, který nedokončil). Jára je rozený bojovník a tak byl v obou jízdách při startu mezi prvními. Pravidleně do 2-3 kola se držel na 5-8 místě. Bohužel, jak sám prozradil v depu "moc žeru, sem těžkej a fyzicky po druhym kole umírám", se postupem závodu propadal polem až na 17. místo v první jízdě. V druhé byl díky defektu přední brzdy nucen odstoupit ve 3 kole. Druhá jízda se musela opakovat díky pádu jednoho z jezdců, který se naštěstí obešel bez následků. Kromě třídy veteránů se jela třída do 125ccm, open a pak hobby 125ccm a hobby open. Někteří borci předváděli skutečně pozoruhodné výkony. Můj osobní názor "Š-Í-L-E-N-C-I"  :o) S číslem 111 jel také mnohonásobný mistr republiky Bartoš, který suveréně vyhrál svou kategorii a evidentně se jízdou bavil. Ve skocích pokládal motorku a mával na mě, když sem ho fotil.